Szoltis-Mencina Aneta

Urodziła się w 1980 roku w Skoczowie, w małym miasteczku w górach. Mieszka i pracuje w Częstochowie. Grafik, pedagog i mediator.
Kilka lat temu wywróciła całe swoje życie do góry nogami – w wieku 33 lat rzuciła pracę i poszła na stacjonarne studia artystyczne. Jej ukochana rodzina – mąż i córka bardzo jej kibicowali i przy ich pomocy udało jej się spełnić swoje marzenie o tworzeniu. W 2016 roku z wyróżnieniem obroniła dyplom licencjata z grafiki warsztatowej na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Dzięki temu jest teraz tam, gdzie jest – założyła własną pracownię, w której oddaje się całkowicie swojej pasji – tworzeniu.
Większość jej grafik to linoryty i monotypie, które od początku do końca wykonuje ręcznie, tylko w kilku egzemplarzach. Inspiracji szuka w pięknie otaczającej przyrody. Pracuje intuicyjnie i spontanicznie, często pomija szkic i fazę projektowania. Jej odbitki to przede wszystkim pejzaże, od bardziej realistycznych linorytów po abstrakcyjne monotypie. Poprzez kolorystykę grafik oddaje swój aktualny stan ducha i melancholijny charakter.
Bierze udział w wystawach oraz konkursach artystycznych. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach m.in. w: Polsce, Austrii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwecji, USA.


“Kojący duszę”
Linoryt barwny/monotypia, 2022 r., limitowana edycja, odbitka numer 3/8, papier Fabriano Rosaspina Bianco 220g, wymiary grafiki 70x50 cm, okno grafiki 56x37 cm
Samotność 2
Zapytaj / zamów
Samotność 4
Zapytaj / zamów
“Kojący duszę”
Sprzedany
Miedzy ciszą a ciszą
Sprzedany
Murmurations
Sprzedany
Nadzieja mieszka w lesie
Sprzedany
Wróć do listy artystów << >>