Nienartowicz Agnieszka

Agnieszka Nienartowicz ( z domu Rzońca), urodzona w 1991 roku, studentka Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w latach 2013-2016. W latach 2011-2013 studentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Absolwentka Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze (dyplom Plastyka w 2011 r. z wyróżnieniem). Stypendystka Prezydenta Miasta Jeleniej Góry (2011 r.) oraz Ministra Kultury (2010 r.) w Jeleniej Górze. Pracę dyplomową obroniła w 2016 roku w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego z aneksem z rysunku w pracowni prof. Marii Targońskiej.

Wystawy i osiągnięcia:
2014 – wystawa zbiorowa sztuki włókna “Kontrasty” we współpracy ze Slippery Rock University — Pensylvania, ASP w Gdańsku
2014 – wystawa zbiorowa VI Ogólnopolskiej Wystawy Rysunku “Rysować tak i tak”, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń
2014 – wystawa zbiorowa “Noc” na ASP w Gdańsku podczas Nocy Muzeów
2014 – udział w projekcie Re-Akcje 2 organizowanym przez ASP w Gdańsku
2014 – III miejsce w Międzynarodowych Triennale Rysunku Studentów Wyższych Szkół Artystycznych w Katowicach
2013 – realizacja autorskiego projektu muralu w Centrum Sztuk Użytkowych i Centrum Innowacyjności ASP we Wrocławiu
2011 – wystawie zbiorowa pt. “Portret Kamienicy” w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu
2011 – indywidualna wystawa malarstwa i rysunku w galerii “Na Górze” w Jeleniej Górze

Autorka kilku wystaw indywidualnych i uczestniczka ponad pięćdziesięciu wystaw zbiorowych w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Jej prace znajdują się w kolekcji Muzeum Gdańska, The Bennett Collection oraz w wielu prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dwukrotna stypendystka Rektora ASP w Gdańsku oraz stypendystka Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. Laureatka i finalistka licznych konkursów krajowych i zagranicznych, m.in. III miejsce w V Triennale Malarstwa ANIMALIS, III miejsce w Międzynarodowym Triennale Rysunku Studentów Wyższych Szkół Artystycznych w Katowicach, finalistka 14th International ARC Salon Competition w New Jersey, finalistka London Contemporary Art Prize w Londynie. Obecnie mieszka i pracuje w Krakowie.


Zabijanie smoka
70x50cm olej płótno
Wskakuj maleńka
Zapytaj / zamów
Zabijanie smoka
Sprzedany
Przebudzenie
Sprzedany
Kąpiel
Sprzedany
Venus after Sandro Boticelli
Sprzedany
Wróć do listy artystów << >>