Adamiak – Jaśnikowska Katarzyna

Pierwsza w trójmieście wystawa malarki Katarzyny Adamiak-Jaśnikowskiej pod tytułem „Światła i cienie”
odbędzie się w dniach 4-17 września 2026 roku w galerii Triada.
Wernisaż 4.09 piątek o godz. 19.00

Wystawa malarstwa Katarzyny zachwyci pełną światła techniką portretu, w której malarka z wrażliwością odda emocje i wewnętrzny świat modeli jak i autoportretu, łącząc rysunek i malarską fakturę. Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w Triadzie. Będzie to niepowtarzalna okazja do spotkania ze sztuką ekspresji i intymnej opowieści o człowieku.

 

W dniach 26 sierpnia – 8 września 2022 roku artystka wzięła udział, pośród kilkunastu innych artystek, w wystawie zbiorowej w galerii Triada, pt. “Kobieta AD 2022 w sztuce. Portrety kobiet stworzone przez kobiety”.

 

Katarzyna Adamiak – Jaśnikowska (ur.1985) jest współczesną malarką realistyczną, maluje  w  tradycyjnej  technice  olejnej.  W  swoich pracach  koncentruje  sie  na  postaci ludzkiej i portrecie, a światło jest najważniejszym imperatywem twórczym dla samej artystki. Tworzy intymne, nastrojowe  portrety, pełne osobistej i uczuciowej analizy przedstawianej osoby. Artystka z uwagą dobiera bohaterów swoich prac, wykorzystując emocjonalną więź do jeszcze głębszego zaangażowania się w twórczy proces.
Katarzyna  często  podejmuje  temat  autoportretu.  Dla samej malarki jest to sposób wejrzenia w jej wewnętrzny świat, refleksja nad własnymi uczuciami i nastrojem, wyrażenie i utrwalanie zmian jakie w niej zachodzą.
Artystka jest finalistką wielu międzynarodowych konkursów malarskich takich jak prestiżowy Art Renewal Center (14, 15, 16, 17 edycja ) czy  Modportrait 2017, 2019. Swoje prace prezentowała w galeriach i muzeach w Europie,w Stanach Zjednoczonych . Kilka obrazów malarki jest reprezentowanych cyfrowo w Lunar Codex, który jest międzynarodową kolekcją współczesnej kultury umieszczoną na powierzchni Księżyca w trzech kapsułach czasu. Mieszka i pracuje w Legnicy.

Do słońca
Zapytaj / zamów
Studium chłopca na plaży
Zapytaj / zamów
Dziewczyna z pracowni malarza
Zapytaj / zamów
Purpurowe światło
Zapytaj / zamów
Dotyk słońca
Sprzedany
"Dotyk słońca" w ramie
Sprzedany
Subtelność
Sprzedany
Subtelność, w ramie
Sprzedany
„Wonder” / „Cud”
Sprzedany
Tajemnica
Sprzedany
Delikatność
Sprzedany
Wróć do listy artystów >>
Galeria Triada

Galeria Triada