wernisaż wystawy malarstwa Gagika Parsamiana

17 września 2008  odbył się  wernisaż wystawy malarstwa ormiańskiego artysty Gagika Parsamiana

Urodzony 28 lipca 1957 roku w Eczmiadzinie, starożytnej stolicy Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego. W 1977 roku, po ukończeniu Liceum Sztuk Plastycznych im. F. Terlemezjana w Erewaniu, kontynuował edukację w Akademii Sztuk Pięknych w Erewaniu pod kierunkiem prof. Ary Biekarjana, który miał głęboki wpływ na dalszą twórczość młodego artysty. Następny okres życia Gagika Parsamiana łączy się z czynną działalnością twórczą, uczestnictwem w licznych wystawach.
Od roku 1988 jest członkiem Związku Malarzy Armenii. W 1989 roku został mianowany kustoszem eczmiadzińskiego oddziału Ormiańskiej Centralnej Państwowej Galerii Obrazów. Od 1994 roku mieszka i tworzy w Gdańsku. W malarstwie Gagika Parsamiana możemy wyodrębnić dwa nurty. Pierwszy z nich to przepiękne kwieciste obrazy ogrodów, które są wielką pasją Artysty. Drugi to bardzo wyraziste, malarstwo nowoczesne, w którym poprzez grę kolorów, plam i nieco kubistycznych symboli, Artysta wyraża swoje emocje i fascynacje.
Artysta poza malarstwem tworzy również kolorowe i symboliczne wyroby z ceramiki. Są to zarówno naczynia użytkowe: kubki, talerze, filiżanki, jak i detale zdobiące wnętrza np. malowane na szkle butelki.

Wystawa trwała do 1 października.

Autor Prac Gagik Parsamian na wernisażu w Triadzie
Wróć do listy wystaw << >>
Galeria Triada

Galeria Triada