Wernisaż wystawy Ewy Skaper w 2018

28.09.2018 w gdańskiej galerii Triada odbył się wyjątkowy wernisaż wystawy malarstwa Ewy Skaper. Dziękujemy za liczne przybycie. Zapraszamy na wystawę Skaper do 11 października.  To druga indywidualna jej wystawa  w Triadzie po 7 latach.

Ewa Skaper w  1980 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w  Gdańsku /obecnie ASP/. Dyplom w  pracowni prof. J. Zabłockiego.  Mieszka i  pracuje w  Gdańsku. Zajmuje się malarstwem w tradycyjnych technikach i  asamblażem tworzonym z  przedmiotów lichych, ulotnych o zatartej użyteczności.
W jej sztuce, ostatnio głównie na blachach aluminiowych , wyciętych i przypominających stare fotografie, znajdziemy fascynacje realnością przedmiotu, zatrzymaną w kadrze na kliszy, łączącą dosłowność z umownością, wprowadzającą nowe znaczenia i świadomie wykorzystującą atrybuty kiczu.

Pokazywała swoje prace na  wielu wystawach w  kraju i  za granicą, między innymi: w Niemczech, Finlandii, Francji, na Targach Sztuki “Art Poznań”, brała udział w Triennale Sztuki Pomorskiej, Biennale Sztuki w Gdańsku ( gdzie otrzymała nagrodę ASP w 2014),
a także zdobyła drugą nagrodę na „Bielskiej Jesieni” w 2013, pierwszą nagrodę na Triennale małych form w Toruniu w 2016, a także otrzymała również stypendium Marszałka woj. Pomorskiego oraz Stypendium Miasta Gdańska w 2012.

 

Wystawa Ewy Skaper 28.09 - 11.10.2018
Wróć do listy wystaw << >>
Galeria Triada

Galeria Triada