Zdybał Mariusz

Urodzony w 1955 r. w Warszawie, członek ZPAP. Wystawia od 1988 roku w kraju i za granicą. Główne nagrody w międzynarodowych konkursach sztuki w Cannes i Marsylii. Femme fatale i świadoma kusicielka, łagodna nimfa i piękność, kolor i taniec, to tematy jego prac.
Wykształcenie osiągnął w całkowicie odmiennej dziedzinie i niespodziewanie odkrył swoją własną drogę artystyczną. Po latach samokształcenia osiągnął sukces tworząc własny styl.
Jego prace mogą być kojarzone z symbolizmem, nie jest to jednak bliski związek. Jego głęboki respekt dla artystycznego procesu twórczego wynika z potrzeby pokonywania przeszkód natury materialnej i cierpliwości, potrzebnych do osiągnięcia upragnionych efektów technicznych i estetycznych. Niekonwencjonalny warsztat połączył wyobraźnię i naturalny talent. W jego
twórczości dominują kobiety – wszystkie typy – zarówno perwersyjne, wyidealizowane, jak i femme fatale, kobiety tajemnicze i niespokojne.
Poza malarstwem sztalugowym Mariusz Zdybał zajmuje się ilustracją książkową, plakatem, malarstwem ściennym.
Zacytuję co o malarstwie Pana Mariusza powiedział nieżyjący już Adam Hanuszkiewicz:
“Lubię obrazy Zdybała. Specjalnie te, które buduje zmysłami, w których zajmuje się malarstwem a nie opowiada nam historyjek, nawet tych mitycznych. Uznaję je jako pomysł na obraz – lubię jak w samym malowaniu znikają i lubię jak w efekcie obcujemy z dramatem form, ze świetlistością laserunku czy z dynamiką materii. A to Zdybał potrafi. Nie wykluczam myśli: dlalego, że jest somoukiem. Dlatego, że uczyła go sama materia.”
– z otwarcia wystawy Zdybała w galerii Triada, Szymon Romanowski, wrzesień 2013.

W 2013 roku miał swoją pierwszą wystawę w Gdańsku w galerii Triada.

Moonlight
Sprzedany
Infinity
Sprzedany
Antiope
Sprzedany
"Panspermia'' 70x120cm
Sprzedany
Ludwik XIV
Sprzedany
"Madame Pompadour''60x120cm
Sprzedany
Still-leven
Sprzedany
Brassica
Sprzedany
Linia życia
Sprzedany
Alfa i omega
Sprzedany
Mars i Wenus I
Sprzedany
Pełnia
Sprzedany
Rapsodia opus2
Sprzedany
Rapsodia opus5
Sprzedany
Rapsodia opus4
Sprzedany
Two in one
Sprzedany
Ulotna równowaga
Sprzedany
Full HD
Sprzedany
Wróć do listy artystów << >>
Galeria Triada

Galeria Triada