Zdybał Mariusz

Urodzony w 1955 r. w Warszawie, członek ZPAP. Wystawia od 1988 roku w kraju i za granicą. Główne nagrody w międzynarodowych konkursach sztuki w Cannes i Marsylii. Femme fatale i świadoma kusicielka, łagodna nimfa i piękność, kolor i taniec, to tematy jego prac.
Wykształcenie osiągnął w całkowicie odmiennej dziedzinie i niespodziewanie odkrył swoją własną drogę artystyczną. Po latach samokształcenia osiągnął sukces tworząc własny styl.
Jego prace mogą być kojarzone z symbolizmem, nie jest to jednak bliski związek. Jego głęboki respekt dla artystycznego procesu twórczego wynika z potrzeby pokonywania przeszkód natury materialnej i cierpliwości, potrzebnych do osiągnięcia upragnionych efektów technicznych i estetycznych. Niekonwencjonalny warsztat połączył wyobraźnię i naturalny talent. W jego
twórczości dominują kobiety – wszystkie typy – zarówno perwersyjne, wyidealizowane, jak i femme fatale, kobiety tajemnicze i niespokojne.
Poza malarstwem sztalugowym Mariusz Zdybał zajmuje się ilustracją książkową, plakatem, malarstwem ściennym.
Zacytuję co o malarstwie Pana Mariusza powiedział nieżyjący już Adam Hanuszkiewicz:
“Lubię obrazy Zdybała. Specjalnie te, które buduje zmysłami, w których zajmuje się malarstwem a nie opowiada nam historyjek, nawet tych mitycznych. Uznaję je jako pomysł na obraz – lubię jak w samym malowaniu znikają i lubię jak w efekcie obcujemy z dramatem form, ze świetlistością laserunku czy z dynamiką materii. A to Zdybał potrafi. Nie wykluczam myśli: dlalego, że jest somoukiem. Dlatego, że uczyła go sama materia.”
– z otwarcia wystawy Zdybała w galerii Triada, Szymon Romanowski, wrzesień 2013.

W 2013 roku miał swoją pierwszą wystawę w Gdańsku w galerii Triada.

Moonlight
sprzedany
Infinity
sprzedany
Antiope
sprzedany
"Panspermia'' 70x120cm
sprzedany
Ludwik XIV
sprzedany
"Madame Pompadour''60x120cm
sprzedany
Still-leven
Sprzedane
Brassica
Sprzedane
Linia życia
sprzedany
Alfa i omega
sprzedany
Mars i Wenus I
sprzedany
Pełnia
sprzedany
Rapsodia opus2
Sprzedane
Rapsodia opus5
Sprzedane
Rapsodia opus4
Sprzedane
Two in one
sprzedany
Ulotna równowaga
sprzedany
Full HD
sprzedany
Wróć do listy artystów << >>
Galeria Triada

Galeria Triada