Tumielewicz Czesław

Czesław Tumielewicz,  profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku,  artysta malarz i grafik, niezwykle twórczy i pracowity, nietuzinkowy, posiada ogromny dorobek artystyczny. Sztukę umiłował nade wszystko. Gdy tworzy, czuje się spełniony. Zawsze ma przy sobie pastele lub sztalugę albo przynajmniej  szkicownik i ołówek. Każdego lata, od niepamiętnych czasów, Tumiel – tak nazywają go przyjaciele, znajomi, studenci –  maluje swoje obrazy  w plenerze.  Podczas plenerów malarskich, wśród koleżanek i kolegów  o podobnej wrażliwości, artysta  zamalowuje płótno za płótnem, przelewając na nie otaczający go świat, swoje artystyczne spojrzenie na góry, morze, na architekturę i ludzi.
Co roku „zdobywa” m.in. Bieszczady, czy góry Izerskie – gdzie włodarze miasta uhonorowali artystę odciśniętą stopą z brązu. Coroczne plenery Tumiela owocują wieloma niebywale barwnymi pejzażami.
Z galerią Triada związany od początku, miał tu wiele swoich wystaw, również tych organizowanych w listopadzie z okazji urodzin artysty.

"Gdańska Wieża Babel" Czesław Tumielewicz Obraz powstał na wystawę 30-lecia galerii Triada
Zapytaj / zamów
Galop na centaurze
Zapytaj / zamów
w kawiarni
Zapytaj / zamów
wierność
Zapytaj / zamów
10 pokus księdza
Zapytaj / zamów
Nad jeziorem
Zapytaj / zamów
W pucharze
Zapytaj / zamów
Pocałunek w płomieniach
Sprzedany
Pocałunek w płomieniach
Sprzedany
Wróć do listy artystów << >>