Sętowski Tomasz

Tomasz Sętowski urodził się w 1961 roku w Częstochowie. Jest absolwentem częstochowskiej WSP. Uznawany przez wielu krytyków sztuki za jednego z najbardziej interesujących polskich artystów współczesnych, tworzących w nurcie “realizmu magicznego” i z powodzeniem łączących walory artystyczne z zapotrzebowaniem odbiorców.

Swoje prace artysta pokazywał na wystawach zbiorowych m.in. „Surrealiści polscy” Triennale „Sacrum” i indywidualnych w najlepszych polskich oraz zagranicznych galeriach, m.in. Stricoff Fine Art Ltd. i InterArt w Nowym Jorku. Dzieła Artysty były również przedstawiane na łamach wielu czasopism.  Osobistości polityki i kultury nadały mu tytuł “Artysta XX wieku”, a w 2009 roku  Tomek odebrał nagrodę Prezydenta Miasta Częstochowy i Ministra Kultury.
Tomek Sętowski maluje niezwykłe światy przede wszystkim na obrazach olejnych, ale tworzy i szkice do nich, akwaforty; również rzeźbi.
Otwarte w 2000 roku “Muzeum Wyobraźni” , galeria autorska znajdująca się w rodzinnej Częstochowie, jest pracownią a zarazem miejscem spotkań twórców. Stwarza możliwość rozmowy z artystą , a także kontemplacji jego dzieł w autorskiej aranżacji wnętrz, wśród rekwizytów “żywcem” przeniesionych z jego płócien.

Swoje prace prezentował na ponad 60 wystawach indywidualnych. Z galerią Triada związany od wielu lat. W 2002 roku miał pierwszą indywidualną wystawę w sopockiej Triadzie, a rok później pierwszą indywidualną wystawę w galerii gdańskiej.

Sętowski Tomasz
Wymarzone wakacje w piekle
64x139cm / akryl / kredka / płyta
Pożegnanie dnia z nocą
Zapytaj / zamów
Oceaniczna orkiestra Tomasz Sętowski
Zapytaj / zamów
"Wyspa Kalypso" Tomasz Sętowski
Zapytaj / zamów
Utwór dla jej wysokości
Zapytaj / zamów
Wymarzone wakacje w piekle
sprzedany
Obietnica milczenia
sprzedany
Architektoniczna hibernacja
sprzedany
Zdziecinniały król
sprzedany
Pocałunek
sprzedany
Posłaniec
sprzedany
Księżycowa dama
Sprzedane
60x50cm , olej płótno 2000r.
sprzedany
Ikona czasu
sprzedany
Niezwyciężony
sprzedany
Zmienność pejzażu
sprzedany
Babilon
sprzedany
Wróć do listy artystów << >>