Biela (Panufnik) Iwona

Iwona Biela Panufnik , rzeźbiarka. Urodzona w 1973 roku w Wołominie. Ukończyła belgijską Akademię Sztuk w Braine. Od 2009 roku bierze udział w wystawach, głównie w Belgii, Francji, Danii.

Główną inspiracją w sztuce artystki jest muzyka, rzeźba figuratywna, jak i zwierzęta, za których wykonanie otrzymała 6 nagród na międzynarodowych wystawach. W 2011 roku, miasto St. Tropez we Francji przyznało artystce pierwszą nagrodę za całokształt twórczości. Prace artystki znajdują się w kolekcjach na całym świecie.
Iwona spędziła dużą część swojego życia poza granicami kraju, od Singapuru po Stany, mieszkając wiele lat w Europie w krajach Beneluxu, gdzie pod okiem znanych artystów uczyła się sztuki rzeźbienia, kształtując powoli wizje swoich kreacji.
Jak wspomina sama artystka, na początku twórczości jej pasją były portrety surrealistyczne, które powoli przybierały formę coraz bardziej nowoczesną. Z czasem, cala twórczość zaczęła rozwijać się w kierunku kubizmu, ukazując charakterystyczną dzisiaj w jej kolekcjach geometryzacje formy. Bryła jej prac z czasem stawała się coraz bardziej nowoczesna, linie coraz bardziej czyste, a wykończenie coraz bardziej precyzyjne. Oryginalne prace utrzymane są w jednolitym rozpoznawalnym stylu, gdzie łuki i wypukłości mieszają się z ostrymi krawędziami i wcięciami. Wielu dopatruje się w nich inspiracji architektonicznych, które w połączeniu z delikatnością kobiecej ręki artystki, tworzą prace unikatowe, nowocześnie proste i bardzo eleganckie, wydobywając piękno z otaczającej rzeczywistości.
Po wielu latach, w 2010 roku, artystka powróciła do Polski,  na wieś pod Warszawę, gdzie otoczona naturą, poświęca się pracy twórczej.


Zakochana Para
71x30x20 cm, brąz na granicie
Zakochana Para
Zapytaj / zamów
L'Elegance
Zapytaj / zamów
Podaruje Ci Prawdziwy Dom
Zapytaj / zamów
Gracja z torebką
Zapytaj / zamów
W objęciu całe życie
Zapytaj / zamów
Dame a la balle Parisienne
sprzedana
Little Maharaja's violin
Sprzedane
Grając na harfie
Sprzedane
Mała wiolonczelistka
Sprzedane
Lwia Miłość
sprzedany
Relation-ship
sprzedany
Klucz wiolinowy
Sprzedane
Złamany lot
sprzedany
stateczek 1
sprzedany
Wróć do listy artystów << >>