Bąk Karol

Karol Bąk, urodzony 1961 r., malarz, rysownik, grafik. W latach 1984 – 1989 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) w Poznaniu na Wydziale Grafiki. Studia zakończył dwoma dyplomami z wyróżnieniem, w pracowni grafiki u prof. Tadeusza Jackowskiego i w pracowni rysunku u prof. Jarosława Kozłowskiego.

Po studiach przez trzy lata parał się miedziorytem i rysunkiem. Przez następnych kilka lat zajmował się projektowaniem i odbył kilka podróży artystycznych. W drugiej połowie lat 90. zaczął uprawiać malarstwo olejne, którym zawodowo zajmuje się od 2000 roku.
Prace artysty tworzą takie m.in. cykle tematyczne jak: “Żaglowce”, “Dialogi”, “Kokony”, “Aureole”, “Cztery żywioły”, “Judyta i Salome”. Malarz miał kilkanaście wystaw indywidualnych i wziął udział w parunastu ekspozycjach zbiorowych, głównie w Polsce, Niemczech i Holandii.
Obecnie zajmuje się przede wszystkim malarstwem sztalugowym i rysunkiem.

Artysta współpracuje bezpośrednio z gdańską galerią Triada. Na obrazy zakupione w naszej galerii otrzymują Państwo certyfikat potwierdzający autorstwo dzieła. Obrazy artysty dowozimy do klienta lub przesyłamy ubezpieczoną przesyłką dedykowanym kurierem.

 


Nocny motyl II
olej/płótno 100x90cm
Nocny motyl II
Zapytaj / zamów
Lighthouse II
Zapytaj / zamów
Anielska cierpliwość Karol Bąk
Zapytaj / zamów
Odlot Karol Bąk
Sprzedany
Karol Bąk "Stigma"
Sprzedany
Posłaniec
Sprzedany
Novi Hominem II
Sprzedany
Novi Hominem 3
Sprzedany
Pandora VIII
Sprzedany
Pułapka
Sprzedany
Papilio
Sprzedany
Wróć do listy artystów << >>