Bąk Karol

Karol Bąk, urodzony 1961 r., malarz, rysownik, grafik. W latach 1984 – 1989 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) w Poznaniu na Wydziale Grafiki. Studia zakończył dwoma dyplomami z wyróżnieniem, w pracowni grafiki u prof. Tadeusza Jackowskiego i w pracowni rysunku u prof. Jarosława Kozłowskiego.

Po studiach przez trzy lata parał się miedziorytem i rysunkiem. Przez następnych kilka lat zajmował się projektowaniem i odbył kilka podróży artystycznych. W drugiej połowie lat 90. zaczął uprawiać malarstwo olejne, którym zawodowo zajmuje się od 2000 roku.
Prace artysty tworzą takie m.in. cykle tematyczne jak: “Żaglowce”, “Dialogi”, “Kokony”, “Aureole”, “Cztery żywioły”, “Judyta i Salome”. Malarz miał kilkanaście wystaw indywidualnych i wziął udział w parunastu ekspozycjach zbiorowych, głównie w Polsce, Niemczech i Holandii.
Obecnie zajmuje się przede wszystkim malarstwem sztalugowym i rysunkiem.

Artysta współpracuje bezpośrednio z gdańską galerią Triada. Na obrazy zakupione w naszej galerii otrzymują Państwo certyfikat potwierdzający autorstwo dzieła. Obrazy artysty dowozimy do klienta lub przesyłamy ubezpieczoną przesyłką dedykowanym kurierem.

 


Odlot Karol Bąk
olej płótno 80x80cm
Odlot Karol Bąk
Sprzedany
Karol Bąk "Stigma"
Sprzedany
Posłaniec
Sprzedany
Novi Hominem II
Sprzedany
Novi Hominem 3
Sprzedany
Pandora VIII
Sprzedany
Pułapka
Sprzedany
Papilio
Sprzedany
Wróć do listy artystów << >>