Wystawa Małgorzaty Sęk

W dniach 15 – 29 września 2023 roku w galerii Triada ma miejsce pierwsza w Gdańsku wystawa łódzkiej malarki Małgorzaty Sęk.
Po tytułem “Sny kolorowe – kobiety w wielu odsłonach”.
Wernisaż odbył się w piątek 15.09 o godz 19.00
Małgorzata Sęk jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2000 roku otrzymała dyplom w Pracowni Projektowania Ubioru oraz aneks z malarstwa. Dyplom został nagrodzony przez Prezydenta Miasta Łodzi. Jest laureatką konkursu dla projektantów „Złota Nitka”. Artystka zajmuje się głównie malarstwem akrylowym.

Wystawa Małgorzaty Sęk jest o poszukiwaniu koloru i nowych, pięknych światów w labiryncie wewnętrznych kobiecych emocji, o próbie stworzenia lepszego miejsca w które można się bez pamięci, zanurzyć jak w kolorowe sny. Przedstawione na obrazach kobiece twarze nie są portretami, a całym kosmosem uczuć, wspomnień czy wizji, jakie artystka pragnie wzbudzić u odbiorcy. Te obrazy wibrują, wprowadzając życie i dobrą energię do każdego wnętrza. Malarka przedkłada niedoskonałość pojedynczej, żywej plamy nad szlifowanie akademickiej doskonałości. To daje niejednoznaczność, pewną ulotność, ale i niesamowitą siłę wyrazu. Jak mówi artystka malarstwo jest dla niej fascynującą , ale i bardzo wymagającą przygodą.

Sny kolorowe” to nowy cykl prac, w którym artystka podąża śladami malowanych przez nią kobiet, odkrywa ich kolory i poszukuje w zestawieniach barw, kresek i plam nowego świata. Tym razem to nie jest próba oddania emocji czy zauroczenia ulotną chwilą, a podróżą w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca, zbudowanego z koloru, miejsca, które nas otuli, doda nam radości, dobrej energii i pozwoli zapomnieć o troskach dnia codziennego.

Podczas wernisażu zagrała nam i zaśpiewała Maja Czerwińska.

Maja jest absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia i uczennicą Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie fortepianu. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych. Brała udział w programie telewizyjnym The Voice Kids, w którym znalazła się w drużynie Dawida. Otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Gdańska w kategorii wybitnych talentów. Tworzy swoje piosenki i utwory na fortepian.

Wróć do listy wystaw << >>
Galeria Triada

Galeria Triada