Wystawa malarstwa i rysunku Henryka Cześnika

Wystawa malarstwa i rysunku Henryka Cześnika w Galerii Triada.

Państwowa Galeria Sztuki jest organizatorem wystawy. Wystawa jest czynna do 11 grudnia 2008 r. od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 – 18.00, w sobotę w godz. 11.00 – 16.00.

Henryk Cześnik urodzony 12.04.1951 r. w Sopocie. Absolwent Wydziału Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom w pracowni profesora Kazimierza Ostrowskiego w 1977 roku.
Obecnie profesor zwyczajny Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Kierownik Pracowni Podstaw Malarstwa i Rysunku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Artysta brał udział w ponad stu wystawach indywidualnych w licznych galeriach w kraju i za granicą, m.in. ‘Otwarcie galerii Triada w Gdańsku’; w Instytucie Kultury Polskiej i Galerii Koralewski w Paryżu (2002), Lwowskiej Galerii Sztuki (2002); Muzeum Sztuki w Odessie (2003); Galerii w Druskiennikach, (2004), Galerii Sztuki w Nancy (2004); Galerii Atlas Sztuki w Łodzi (2005); Instytucie Polskim w Pradze (2005); Fabryce Trzciny w Warszawie (2005) – wyst. zbiorowa organizowana przez galerię Triada,; Pałacu Sztuki w Krakowie (2006), Instytucie Polskim w Sztokholmie (2006); Naestved Kunstforening (2007) w Danii. Odbył wiele podróży artystycznych, uczestniczył w plenerach krajowych i międzynarodowych. Prace Henryka Cześnika znajdują się w zbiorach muzealnych w Polsce, Rosji, Bułgarii, w Niemczech, w kolekcjach instytucji, muzeów i osób prywatnych.

józef czerniawski, dziekan asp maciej świeszewski, robert florczak, na wernisażu kolegi / prześcieradła cześnika
henryk cześnik i halina biernacka z wydziału kultury urzędu miasta sopotu
henryk cześnik i halina biernacka z wydziału kultury urzędu miasta sopotu
wystawę otwierał prezydent sopotu wojciech fułek, prywatnie kolekcjoner cześnika oraz zbigniew buski, dyrektor państwowej galerlii sztuki w sopocie
henryk cześnik i wiesława romanowska
Wróć do listy wystaw << >>
Galeria Triada

Galeria Triada