Wystawa Joanny Desperak

Pierwsza w Gdańsku wystawa malarstwa Joanny Jeżewskiej-Desperak pod tytułem “Zapiski z podróży”.
Galeria Triada w dniach 1 – 14 września 2023.

Wernisaż odbył się 1 września piątek godz. 19.00
Podczas wernisażu grał na wibrafonie Mateusz Nawrot.

Artystka urodziła się w Opolu. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Opolu, oraz studia na Wydziale Artystycznym w Instytucie Plastyki przy Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni grafiki warsztatowej pod kierunkiem Ryszarda Osadczego w 1997 r. Od 2007 r. członek ZPAP.
Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz pracą pedagogiczną. W 1994 i 2000 r. otrzymała Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Częstochowy.
W roku 2017 Wydział Kultury Urzędu Miasta Częstochowy wydał Kalendarz miejski 2017z obrazami Joanny Desperak. W roku 2020 została uhonorowana II nagrodą w 25 Międzynarodowym Wschodnim Salonie Sztuki w Lublinie. W roku 2020 została wyróżniona w III Ogólnopolskim Biennale Malarstwa „Pejzaż Architektoniczny” w Bisztynku. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.
Pani Joanna znana jest I osiągnęła niezwykły poziom malując weduty. Czyli pejzaże miejskie, panoramy przedstawiające widoki miast. Zaczęła od miasta w którym mieszkała, Częstochowy lata temu. A na wystawie mamy możliwość zobaczyć te obrazy specjalnie przywiezione, takie 3 miniaturowe arcydzieła.
Na wystawie oglądamy głównie duże płótna przedstawiające pejzaże z podróży po pięknych Włoszech, Francji, Chorawacji.
Podczas wernisażu grał nam
Mateusz Nawrot  – absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Zdobywca 3. miejsce w plebiscycie Top Blues w kategorii płyta roku 2023. Pan Mateusz Gra zarówno na wibrafonie jak i fortepianie. A Inspiruje się muzyką klasyczną oraz jazzem. Na co dzień jest akompaniatorem w Studium Wokalno – Aktorskim przy Teatrze Muzycznym w Gdyni .

Wystawa Joanny Desperak 'Zapiski z podróży' 1-14.09.2023
Wróć do listy wystaw << >>
Galeria Triada

Galeria Triada