Wystawa Agnieszki Gewartowskiej i Macieja Siemońskiego

Bohaterami trzeciej z wystaw, w ramach cyklu jesiennych prezentacji , swoistych duetów, są absolwenci gdańskiej ASP , młodzi ale już uznani graficy, artyści Agnieszka Gewartowska i Maciej Siemoński.

Agnieszka Gewartowska datuje swoje działania artystyczne od pierwszego wyróżnienia jakie otrzymała w 1997 w konkursie organizowanym przy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. I od tamtej pory artystka nieprzerwanie tworzy i prezentuje prace szerokiej publiczności, a dyplom uzyskany na przełomie 2000/2001 roku w pracowniach profesorów J. Krechowicza, Z. Gorlaka i M. Targońskiej był naturalną konsekwencją jej wyboru drogi życiowej.
Po dyplomie artystka została zaproszona do indywidualnej prezentacji
w Muzeum Narodowym, w Oddziale Sztuki Współczesnej w Oliwie, na przełomie 2001/2002. Ciekawość świata i ciągłe przyglądanie się mu z uwagą predysponuje Agnieszkę do celnych spostrzeżeń i refleksji, które przedstawia w licznych projektach wizualnych w obszarze malarstwa, grafiki artystycznej, czy rysunku.
Ten trzeci jest szczególnie widoczny we wszystkich jej poczynaniach.
Stanowi bazę i punkt wyjścia dla dalszego przekazu i jest nierozłącznym językiem komunikacji z widzem.
Związana z macierzystą uczelnią w latach 2012- 2016 pełniła funkcję asystentki w pracowni prof. M. Olszewskiego na Wydz. Malarstwa oraz wykładowcy prowadząc pracownie plakatu na Wydz. Grafiki.
Była również dydaktycznie powiązana z Gdańską Szkołą Artystyczną w latach 2014 -2019 , prowadząc pracownię malarstwa i rysunku dla grupy mistrzowskiej osób dorosłych.
W roku 2011 miała w galerii Triada swoją wystawę wielkoformatowego niezwykle barwnego malarstwa, a rok temu pokazała piękne prace z cyklu Kwiaty polskie, na wystawie „100-lecie Polski w sztuce” w galerii Triada.
Tegoroczna wystawa w Triadzie , rozpoczyna przez artystkę obchody jubileuszu 20-lecia pracy twórczej.

Maciej Siemoński urodzony w 1984 roku. Absolwent wydziału Edukacji Artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w 2007 roku. Wykonuje rysunki tuszem na papierze akwarelowym.
Jego rysunki charakteryzują się niebywałym opanowaniem kreski.
Są bardziej ekspresją myśli i uczuć, atmosfery, niż ukazaniem świata w jego klasycznym założeniu malarskim.
Mieszka i tworzy w Gdańsku. W 2017 roku wziął udział w serii wystaw prac polskich artystów z nurtu surrealizmu i realizmu magicznego pt. “Metamorfoza”, poświęconej pamięci Zdzisława Beksińskiego, razem z m. in. Karolem Bąkiem czy Tomaszem Sętowskim..
Swoją twórczość w galerii Triada prezentuje od 10 lat.

Agnieszka Gewartowska
Maciej Siemoński
Natura jest fascynująca Epizod VIII
Natura jest fascynująca Epizod VII
Natura jest fascynująca Epizod V
Wernisaż w galerii Triada. Agnieszka Gewartowska otrzymała nagrodę Pani Prezydent Gdańska
Natura jest fascynująca Epizod IV Agnieszka Gewartowska
Gewartowska z synem Igorem
Wróć do listy wystaw << >>
Galeria Triada

Galeria Triada