Wernisaż wystawy malarstwa Kasi i Mariusza Kałdowskich 16-29.09.2016

To pierwsza wspólna wystawa w Polsce małżeństwa Mariusza i Katarzyny Kaldowskich, którzy po wielu latach pobytu i twórczości w Wielkiej Brytanii powrócili do rodzimych stron. W obrazach wystawianych w Galerii Triada będzie można odnaleźć inspiracje Monetem i Turnerem. Artyści przedstawiają siłę natury w wielu odsłonach, od abstrakcyjnych klimatów, czy morskich pejzaży po bliskie ujęcia polskiej przyrody.
W piątek 16 września odbył się kolejny wernisaż w galerii Triada. Obok znajdziecie zdjęcia z uroczystości. Dziękujemy za przybycie i powitanie artystów w Polsce.

“To ich pierwsza wspólna wystawa, małżeństwa które po wielu latach, ponad 20, pobytu i twórczości w Wielkiej Brytanii, postanowiło powrócić w rodzinne strony, do Polski i wystawa w Triadzie mam nadzieję, będzie bardzo dobrym początkiem tej zmiany. Dobrej zmiany. Przyjmijcie ich Państwo ciepło.
Państwo Kałdowscy są , o czym się przekonacie, niezwykle skromnymi i bardzo sympatycznymi osobami. Tym milej jest takim artystom robić wystawę i gościć ich w Triadzie.
Parę słów o Kasi. Jest prawniczką z wykształcenia, ale zamiłowanie do sztuki , ponownie zainspirowane przez męża, zaowocowało chęcią tworzenia, dokształcała się w Londynie na kuratora wystaw i brała udział w 50 wystawach, między innymi w słynnej The Mall w Londynie. W swoich obrazach eksperymentuje: inspiruje się co widać tutaj Turnerem, maluje abstrakcje używając różnych stylów.
Mariusz z kolei, to profesjonalista, malarz, rysownik, grafik. Ukończył w 1987 krakowską Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, to już kolejny absolwent tej uczelni po Rochu Urbaniaku , którego wystawę do wczoraj mogliście Państwo podziwiać w Triadzie. Do dziś Mariusz Kałdowski miał 300 wystaw z czego większość w Anglii. Był artystą rezydentem londyńskiego Regents Parku, malował ogrody powiernictwa narodowego National Trust.

Ludzie są jak ogrody, ogrody są jak ludzie – powiedział artysta- “I ludzie i ogrody mają duszę. Moje obrazy to portrety natury. Malowane kolorami niekończące się listy o miłości.”
Za swoje pejzaże był wielokrotnie nagradzany.. maluje też portrety. Ryszard Kapuściński nazwał je „pejzażami duszy”. Mariusz jest portrecistą znanych rodzin.
Kocha również muzykę i to ona zainspirowała go do namalowania 22 metrowego dzieła „Cztery pory roku”. Będącego tłem dla wspaniałych koncertów orkiestr symfonicznych. Z jego obrazami występowali między innymi Rafał Blechacz, Piotr Paleczny i regularnie orkiestra Amadus z Poznania.”
(Szymon Romanowski na otwarciu wystawy w Triadzie).

Czekamy na gości
Kwiaty dla artystki
Pierwsi klienci
Otwarcie wystawy, dużo tych osiągnięć w życiorysach
Kasia Kałdowska
Artyści przedstawieni założycielce Triady, Wiesławie Romanowskiej.
Kolejne wystawy w Triadzie już na afiszu
Mariusz Kałdowski dziękuję galerii za możliwość wystawy
Do nabycia piękny album Mariusza Kałdowskiego
Późnym wieczorem
Wspomnienie lata
"Nadmorski żywioł" Mariusz Kałdowski
Opowieść Katarzyny Kałdowski
Tulipany
Wolność
Słońce
Wróć do listy wystaw << >>
Galeria Triada

Galeria Triada