wernisaż wystawy Jana Wołka 2012

W dniu 4.10.2012 miała miejsce w galerii Triada szczególna uroczystość: wernisaż wystawy Jana Wołka, artysty którego nie trzeba specjalnie przedstawiać. W galerii zjawiło się wielu gości, w tym szereg artystów trójmiejskich, którzy Pana Jana znają z plenerów malarskich i cenią sobie z nim przyjaźń.  Wyrażali się z wielkim uznaniem o warsztacie Wołka i satysfakcji jaką czerpie z kreacji. Na wernisażu byli m.in. P. Dembski, W. Marszałek, J. Niezgoda, M. Rozmarynowska, E. Skaper, Cz. Tumielewicz oraz M. Wróbel. Była to pierwsza w Gdańsku wystawa tego artysty. Miło nam, że w Triadzie.
Wystawa czynna będzie do 18.10.2012.

Z otwarcia wystawy w Triadzie:
(…) “Jest więc Pan Jan artystą estradowym, autorem i reżyserem widowisk muzycznych, kompozytorem, twórcą programów telewizyjnych. Można powiedzieć człowiekiem Renesansu, bo studiował filozofię.
Jan Wołek jest laureatem nagród kilkunastu festiwali, twórcą tysięcy piosenek, autorem książek. Za osiągnięcia w dziedzinie sztuki został odznaczony Krzyżem Polonia Restituta, medalem Gloria Artis i medalem Stowarzyszenia ZAIKS.

Jest wreczcie od trzydziestu lat malarzem, i ta ostatnia jego pasja jest powodem naszego dzisiejszego spotkania w triadzie. Ma za sobą szereg wystaw indywidualnych, między innymi kilkunaście w Warszawie, po kilka w Poznaniu,Kazimierzu, Sopocie, ale i za granicą: w Kanadzie, na Litwie, Ukrainie, w Japonii, Niemczech oraz USA.

Posiada autorską galerię w Kazimierzu nad Wisłą.
Pan Jan uczestniczy regularnie w wielu plenerach malarskich i wystawach zbiorowych. Właśnie wrócił z pleneru w Kirgistanie, za parę dni wyjeżdża na plener w malownicze Bory Tucholskie.
Efekty wyjazdów na plenery możemy dziś podziwiać w galerii Triada. (…)
Szymon Romanowski

wenisaż Agnieszki Gewartowskiej 28 PAŹDZIERNIKA 2011
wernisaż wystawy Jana Wołka
wernisaż wystawy Jana Wołka
wernisaż wystawy Jana Wołka
BOŻENA OLECHNOWICZ PRZEPROWADZA WYWIAD Z ARTYSTĄ
O SŁOWO O ARTYŚCIE POPROSZONY ZOSTAŁ POMYSŁODAWCA WYSTAWY WALDEMAR MARSZAŁEK, PRZYJACIEL ARTYSTY
wernisaż wystawy Jana Wołka
wernisaż wystawy Jana Wołka
wernisaż PRZECIĄGNĄŁ SIĘ DO GODZIN WIECZORNYCH
wernisaż wystawy Jana Wołka
JURATA MARSZAŁEK WRAZ Z JANEM WOŁKIEM
GOŚCIE NA WERNISAŻU W TRIADZIE
JAN WOŁEK I SZYMON ROMANOWSKI
WIESŁAWA ROMANOWSKA, PIOTR DEMBSKI I MAREK WRÓBEL
wernisaż wystawy Jana Wołka
Jan Wołek i Waldemar Marszałek
WIESŁAWA ROMANOWSKA I PIOTR DEMBSKI
wernisaż wystawy Jana Wołka
Wróć do listy wystaw << >>
Galeria Triada

Galeria Triada