W dniach 17 – 30.10.2020 w galerii Triada ma miejsce wystawa malarstwa Waldemara J. Marszałka z okazji 60-lecia urodzin i 35-lecia pracy artysty.
Wystawa potrwa do 16.10.
Malarz-surrealista młodego pokolenia, urodzony w 1976 roku, mieszkający we wsi Pasiecznik u podnóża gór Izerskich. Jest absolwentem Głogowskiego Studium Sztuk Plastycznych, gdzie we wrześniu 2001 roku bronił dyplom z malarstwa pod kierunkiem Telemacha Pilitsidisa.
Ma na koncie szereg wystaw indywidualnych, m.in.:
‘Dziedzictwo czwartego wymiaru’ – Legnica 1995,
W dniach 19 września – 2 października odbywa się pierwsza w Gdańsku wystawa Katarzyny Zwolińskiej w galerii Triada.
19. 09.2020 odbył się wernisaż z udziałem artystki w galerii Triada.
Malarka otrzymała dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie w 1997 roku w pracowni prof. Antoniego Fałata oraz prof. Andrzeja Sadowskiego. Aneks z grafiki warsztatowej u prof. Danuty Kołwzan-Nowickiej. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem i pastelą. Maluje martwe natury, kwiaty i pejzaże.
Czytamy w biografii artystki, że stworzyła cykl obrazów zainspirowanych XIV-wiecznym malarstwem włoskim. A Temat jest jedynie pretekstem do poszukiwania piękna idealnego, harmonii kolorów, urody świata. Każdy z jej obrazów stanowi odrębny mikrokosmos, w którego centrum jest przedmiot malarskiego zainteresowania artystki w jego plastycznej formie.
Poprosiliśmy artystów galerii Triada, by pokazali swoje pracownie, w których w czasie epidemii spędzali przy pracy dużo więcej czasu.
Odzew artystów był duży, a pozytywnym zaskoczeniem Państwa szeroka reakcja w mediach społecznościowych na naszą ” małą akcję ” 🙂
#galeriatriada #artysta #wkwarantannie #gdansk #kulturawkwarantannie #spaceart #pracownia #wpracowni #30lecietriady #30latgaleriitriada