Wernisaż wystawy Jarosława Luterackiego 2018

W dniu 12 października 2018 roku w gdańskiej galerii Triada miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa Jarosława Luterackiego pt.
“Cztery stopy nad ziemią”.
To pierwsza wystawa artysty w Triadzie i druga po siedmiu latach w Gdańsku.
Absolwent łódzkiej ASP , w swych niezwykle kolorowych obrazach opowiada o relacjach międzyludzkich, żartobliwych sytuacjach zawieszonych w metaforycznym świecie.
W Triadzie pokazał 15 nowych obrazów. Wystawa potrwa do 27.10.

Wernisaż wystawy Ewy Skaper w 2018

28.09.2018 w gdańskiej galerii Triada odbył się wyjątkowy wernisaż wystawy malarstwa Ewy Skaper. Dziękujemy za liczne przybycie. Zapraszamy na wystawę Skaper do 11 października.  To druga indywidualna jej wystawa  w Triadzie po 7 latach.

Ewa Skaper w  1980 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w  Gdańsku /obecnie ASP/. Dyplom w  pracowni prof. J. Zabłockiego.  Mieszka i  pracuje w  Gdańsku. Zajmuje się malarstwem w tradycyjnych technikach i  asamblażem tworzonym z  przedmiotów lichych, ulotnych o zatartej użyteczności.
W jej sztuce, ostatnio głównie na blachach aluminiowych , wyciętych i przypominających stare fotografie, znajdziemy fascynacje realnością przedmiotu, zatrzymaną w kadrze na kliszy, łączącą dosłowność z umownością, wprowadzającą nowe znaczenia i świadomie wykorzystującą atrybuty kiczu.

(…)
>>> czytaj całość

Spis wystaw w roku 2018

W roku 2018 zapraszamy Państwa na indywidualne wystawy w naszej galerii:

Archiwum wystaw
Galeria Triada

Galeria Triada