wernisaż wystawy malarstwa Jacka Pałuchy 2005

30 września 2005 odbył się w Triadzie wernisaż wystawy malarstwa Jacka Pałuchy.

Jacek Pałucha urodzony w 1966 roku w Częstochowie, studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale malarstwa. W 1993 roku otrzymał dyplom w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego. Karierą artystyczną jednak rozpoczął znacznie wcześniej, bo w połowie lat 80-tych jako twórca, wokalista i lider zespołu “Formacja Nieżywych Schabuff”, potem także muzyk  “Furmanki” czy “Superpałki i najeźdźców z kosmosu”. Sukcesy odnosił już od pierwszej indywidualnej wystawy malarstwa w Paryżu. Okrzyknięty jednym z najciekawszych debiutów w malarstwie ostatnich lat. Jako ilustrator współpracował m.in. z redakcją “Rzeczpospolitej”. Zagrał także główną rolę w filmie Łukasza Wylężałka “Balanga”. Mając liczne prezentacje swej twórczości od Stanów po Europę, jego prace są chętnie kupowane i znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych na świecie.

(…)
>>> czytaj całość

Festiwalu Teatrów Ulicznych i Plenerowych FETA 2005 i wystawa prac Waldemara J. Marszałka

Od 9 lipca br. w gdańskiej Triadzie (Piwna 11/12)- w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Teatrów Ulicznych i Plenerowych FETA 2005- trwała wystawa  prac Waldemara J. Marszałka. Otwarcie festiwalu wraz z autorem i aktorami grającymi postacie z obrazów artysty (oraz rekwizytami z jego płócien), odbyło się w galerii Triada. Jedna z prezentowanych w naszej galerii prac Marszałka jest właśnie obrazem z plakatu FETY 2005.

otwarcie nowej siedziby Triady połączone z wernisażem wystawy malarstwa Waldemara Marszałka

W piątek 13 maja nastąpiła wielce oczekiwana chwila: otwarcie nowej siedziby Triady (ul. Boh. Monte Cassino 50) połączone z wernisażem wystawy malarstwa Waldemara Marszałka. Powodów do świętowania było więcej: okazją do wystawy jest jubileusz 20-lecia pracy twórczej artysty. Na wernisażu dopisali zaproszeni goście: prezydent Sopotu J. Karnowski,  wielu artystów współpracujących od lat z Triadą, stali klienci galerii, prasa, telewizja.

Otwarcie także zainaugurowało działalność “Atelier 50-biżuteria autorska” Iwony i Piotra Zarańskich.

Archiwum wystaw
Galeria Triada

Galeria Triada