Rynkiewicz Marta

Artystka bierze udział w wystawie rysunku  „Czułość”  w galerii Triada w dniach 26.09 – 09.10.2025 r.

Wykształcenie :
2002-2009 studia na Wydziale Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
23.09. 2009 dyplom ukończenia studiów w formie stacjonarnej na kierunku grafika z
wynikiem bardzo dobrym pod kierunkiem prof. Jerzego Krechowicza, aneks z
malarstwa pod kierunkiem prof. Henryka Cześnika, uzyskanie tytułu zawodowego magister sztuki
2007-2008 studia w Accademia di Belle Arti di Brera w Mediolanie w ramach programu Erasmus.

WYSTAWY KRAJOWE i ZAGRANICZNE, INDYWIDUALNE i ZBIOROWE
1. 2010, „Sam na Sam”, Galeria Pionowa, wystawa prac Malinowska,
Rynkiewicz, Matuszewski, 21.01.2021 – 21.02.2010, Gdańsk
2. 2011, Teraz Sztuka – Art Now, wystawa z okazji 100-lecia Związku Polskich
Artystów Plastyków ZPAP 1911-2011, Bruksela wrzesień 2011, M. Rynkiewicz
„Rondo” akryl na płótnie, 56-80, 2009
3. 2011, Wystawa Członków ZPAP „Wystawa Stulecia” członków ZPAP Okręg
Gdański, Gdańsk 2011, M. Rynkiewicz „Klatka” akryl na płótnie 70 na 140, 2009
4. 2015, „Sny, Mary, Fantazje” wystawa indywidualna obrazów M. Rynkiewicz
w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej, Warszawa 2015
5. 2017 Młodzi artyści w Galerii, Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej,
Warszawa 2017
6. 2017 Salon letni, Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej, Warszawa 2017
7. 2017 Sztuka polska w Parlamencie Europejskim (Dwurnik, Olbiński, Szajna,
Rynkiewicz) Siedziba Parlamentu Europejskiego, Bruksela, wrzesień 2017
8. 2018 „Wolność w sztuce – 3 pokolenia” Forum Gdańsk, M. Rynkiewicz
„Słońce” akryl na płótnie, 90 na 100 cm.
9. „Surreel – Contemporary paintigs/drawings” wystawa artystów polskich
22.03.1919 -30.04.1919, Mont des Arts, Kunstberg 8, Brussels, Belgia
10. 2019 Młode malarstwo polskie, Pałac Sztuki, M. Rynkiewicz „Świątynia”
akryl na płótnie 120 na 140 cm. Kolekcja Muzeum Narodowego w Gdańsku,
Fundusz Zakupowy Basila Alkazziego & Haliny Nałęcz
11. 2021,” Gdzie wszystko można, nic nie trzeba” wystawa indywidualna Marty
Rynkiewicz w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie 22.04.2021 – 06.06.2021.
12. 2021, „Gdzieś niedaleko”, wystawa indywidualna Marty Rynkiewicz w
Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie, 03.08.2021 – 19.09.2021, Olsztyn

Tymańska Julia

Julia Tymańska, urodzona w 1997 roku. Artystka wizualna, malarka związana ze sceną street artową. Często ucieka poza ramy płótna tworząc rzeźby, instalacje, murale, scenografię, wideo i animacje. Jej prace odnoszą się do współczesnych problemów związanych z nadprodukcją, konsumpcjonizmem i kapitalizmem. Często tworzy futurystyczne wizje świata zdominowanego przez nowe technologie. Laureatka licznych stypendiów i nagród. Uczestniczka wielu wystaw i projektów artystycznych o zasięgu krajowym i międzynarodowym –
– w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Portugalii.
W 2024 roku wziął udział w wystawie zbiorowej „Henryk Cześnik i jego studenci” organizowanej przez galerię Triada.

Pieleszek Jakub

Urodzony 1978 roku w Puławach. Studiował w ASP w Poznaniu oraz w ASP w Gdańsku na wydziale Malarstwa i Grafiki, gdzie obronił dyplom w 2006 roku. W roku 2012 uzyskał tytuł doktora. Był asystentem na Wydziale Malarstwa w Pracowni Dyplomowej
profesora Krzysztofa Gliszczyńskiego, a obecnie prowadzi własną pracownię malarstwa na ASP.
Brał udział w 90 wystawach indywidualnych i zbiorowych. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2004, 2010), nagroda Rektora ASP w Gdańsku (2011), wyróżnienie na Biennale Malarstwa Bielska Jesień w Bielsko-Białej (2011), nagroda miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury (2012). Zajmuje się malarstwem, obiektem, designem, performancem oraz muzyką. Od dziesięciu lat związany jest z Gdynią, gdzie mieszka i tworzy.

W 2024 roku wziął udział w wystawie zbiorowej „Henryk Cześnik i jego studenci” organizowanej przez galerię Triada.

Koncewicz Jakub Ryszard

Urodzony w 1997 roku w Bydgoszczy. Absolwent Liceum Plastycznego imienia Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.
W 2023r. ukończył Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni prof. Henryka Cześnika, specjalizację Sztuka Włókna w pracowni prof. ASP dr hab. Agaty Zielińskiej-Głowackiej. Głównie zajmuje się malarstwem na tkaninach,
ale również zinami, animacją i projektowaniem graficznym. W swojej twórczości porusza się wśród tematów filozoficznych wykorzystując język wizualny zbliżony do znaku graficznego.
W 2024 roku wziął udział w wystawie zbiorowej „Henryk Cześnik i jego studenci” organizowanej przez galerię Triada.

Śmigielska Zuzanna

Zuzanna Śmigielska – malarka, twórczyni instalacji, inżynier (nawigacja). Interesuje ją interakcja nowych technologii z tradycyjnymi aspektami sztuki. Posługuje się zestawieniem malarstwa z techniką wideo. Pasjonuje ją zjawisko żywych obrazów, tworzy portrety grupowe w kolorystyce
czerni i srebra. Dużą wagę przykłada do światłoczułych właściwości materiałów, ponieważ na obrazach namalowanych w technice mieszanej wyświetla wideo. Oprócz ludzi interesują ją przestrzenie, w których żyją jej bohaterowie oraz ich pozycja w strukturze społecznej.
Laureatka ogólnopolskich konkursów, stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego, brała udział w wystawach zbiorowych w Polsce, Portugalii i Niemczech, jej prace znajdują się w kolekcji mBanku i w zbiorach prywatnych.

W 2024 roku udział w wystawie zbiorowej w galerii Triada, „Henryk Cześnik i jego studentki i studenci„.

Michalczyk Agnieszka

Agnieszka Michalczyk pochodzi z Gdańska, ale od lat mieszka i tworzy w małej wsi Pszczółki niedaleko Trójmiasta.
Studia artystyczno-pedagogiczne ukończyła na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, pod kierunkiem profesora Jana Pręgowskiego (malarstwo) i profesora Marka Szarego (rysunek). Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków okręg Gdańsk. Uprawia malarstwo olejne. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. W 2005 r. otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie marynistycznym „Eko-morze”, organizowanym przez Stowarzyszenie Marynistów Polskich w Wejherowskim Centrum Kultury. Jej prace są regularnie publikowane w kwartalniku artystyczno-historycznym „Neony- Tożsamość” Chętnie uczestniczy w plenerach zagranicznych, skąd czerpie inspiracje do swojej twórczości, np. z Gruzji, Portugalii, Grecji czy Włoch – czyli z krajów, gdzie króluje słońce.
Jej malarstwo (sama określa je jako realizm liryczny) zakorzenione jest w twórczości artystów międzywojnia. Wbrew modom, od dwudziestu lat tworzy dzieła, których tematyka często zanurzona jest w ogrodach i tajemniczych miejscach. Na jej płótnach często pojawia się postać ludzka – nieoczywista, ale wtopiona w przestrzeń. Autorka uwielbia ogrody, parki dworskie i skanseny, gdzie tropi cienie przeszłości. Spotyka w nich też zwierzęta: psy, koty, ptaki, które potem odzwierciedla w swych obrazach, kojących oczy zielenią i ogrzewających duszę słońcem.

Zieliński Maciej

Maciej Zieliński – urodzony w roku 1977 w Legnicy.
Dzieciństwo i lata szkolne spędził w Tarnowie. Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego rozpoczął studia techniczne w Krakowie na Akademii Górniczo-Hutniczej. Po dwóch latach zmienił jednak profil studiów oraz uczelnię. Ukończył projektowanie graficzne na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskał w 2003 roku w pracowni prof. Wojciecha Regulskiego.
Przez wiele lat zajmował się głównie grafiką projektową, pracował dla agencji reklamowych, interaktywnych oraz startupów. Tematy zlecone starał się przeplatać własnymi, bardziej artystycznymi projektami – powstały wówczas dwie serie cyfrowych grafik/kolaży z pogranicza surrealizmu i fantastyki.
Po ponad dekadzie pracy w branży reklamowej/interaktywnej zdecydował się odsunąć na bok komercyjne, cyfrowe projekty i powrócił do własnej twórczości. Od kilku lat zajmuje się głównie malarstwem. Próbując rozmaitych technik rozwija stopniowo swój ulubiony sposób pracy będący połączeniem kolażu i malarstwa akrylowego.

Ostrogórski Michał

Artysta bierze udział w wystawie rysunku  „Czułość”  w galerii Triada w dniach 26.09 – 09.10.2025 r.

Zaprosiliśmy w dniach 27 września – 10 października 2024 roku do galerii Triada na pierwszą wystawę malarstwa tego artysty.

Z otwarcia wystawy w Triadzie:
„Wychowany został w domu artystów. Dzieciństwo i lata młodzieńcze spędził w pracowniach rodziców, na wystawach w galeriach lub na korytarzach akademii sztuk pięknych. To wszystko przyzwyczaiło go do odbierania i tworzenia sztuki jako czegoś naturalnego. A rodzice byli pierwszą i najważniejszą inspiracją.


Artystyczna odyseja Ostrogórskiego rozpoczęła się w Państwowej Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni, gdzie doskonalił swoje umiejętności w zakresie fotografii artystycznej. To tu zaczęła rozwijać się fascynacja estetyką wizualną.

Po ukończeniu szkoły średniej Ostrogórski rozpoczął kolejny etap swojej podróży, podejmując studia na kierunku Malarstwo i Grafika na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni grafiki prof. Janusza Górskiego. Te lata edukacji nie tylko udoskonaliły biegłość techniczną, ale także zaszczepiły w nim głębokie uznanie dla procesu twórczego.

Po pomyślnym ukończeniu studiów, również aneksem z malarstwa u prof. Mieta Olszewskiego, Ostrogórski wkroczył w świat projektowania graficznego. Kariera projektanta graficznego pozwoliła mu przełożyć swoją artystyczną wrażliwość na praktyczne zastosowania.
Jak pisze: „
Maluje dla przyjemności. Dobrze się przy tym bawiąc. A Inspirację czerpie z życia , otaczającego świata. Nie szuka ważnych tematów społecznych ani politycznych. Lubi prostotę. Wpływ na obrazy ma projektowanie graficzne którym zajmuje się codziennie, zawsze stara się aby projekt był prosty i nieskomplikowany. Proces powstawania też jest prosty. Zawsze zaczyna od szkiców . Następnie wybiera jeden i przenosi go na płótno. W czasie malowania pozwala sobie na dowolność, nie trzyma się ściśle pierwotnego szkicu. Lubi farby akrylowe ale kocha olejne. Zdecydowanie woli też oglądać sztukę dawną. I gdy obraz sam potrafi przemówić do odbiorcy.

Jest mi niezmiernie miło, że na miejsce swojej pierwszej – z prawdziwego zdarzenia- wystawy malarstwa wybrał galerię Triada.
I tu postawmy kropkę i oddajmy głos Michałowi, Gdybyś mógł wytłumaczyć nam tytuł dzisiejszej Twojej wystawy „ Czasem żal” .
Żal czego?”
Szymon Romanowski

Michał Ostrogórski to współczesny polski malarz. Artystyczna odyseja Ostrogórskiego rozpoczęła się w Państwowej Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni, gdzie doskonalił swoje umiejętności w zakresie fotografii artystycznej. To tu zaczęła rozwijać się jego fascynacja estetyką wizualną, która dała podwaliny pod przyszłe działania artystyczne. Szkoła zapewniła mu solidne podstawy w zakresie sztuki, rozwijając jego wrodzony talent i rozbudzając w nim ciekawość nieograniczonego świata artystycznej ekspresji.
Po ukończeniu szkoły średniej Ostrogórski rozpoczął kolejny etap swojej artystycznej podróży, podejmując studia na kierunku Malarstwo i Grafika na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Te lata formalnej edukacji nie tylko udoskonaliły jego biegłość techniczną, ale także zaszczepiły w nim głębokie uznanie dla procesu twórczego. Tutaj zgłębiał malarstwo i grafikę, nieustannie przesuwając swoje granice i eksperymentując z mnóstwem technik artystycznych. Czas spędzony w akademii był tyglem jego artystycznej ewolucji, tworząc atmosferę poszukiwań i samopoznania.
Po pomyślnym ukończeniu studiów Ostrogórski wkroczył w świat projektowania graficznego. Kariera projektanta graficznego pozwoliła mu przełożyć swoją artystyczną wrażliwość na praktyczne zastosowania. Specjalizując się w tworzeniu skomplikowanych kompozycji graficznych, projektowaniu materiałów reklamowych i ilustrowaniu koncepcji, jego prace wykazały płynne połączenie artyzmu i funkcjonalności. Biegłość w grafice komputerowej umożliwiła mu wykorzystanie nowoczesnych narzędzi i technologii, zapewniając mu przewagę innowacyjną w swojej dziedzinie.
Artystyczna dusza Michała Ostrogórskiego pragnęła jednak więcej. Przez lata starał się wydobyć na światło dzienne swoją wyjątkową wizję artystyczną, pragnąc wyjść poza ramy studia i odkryć nowe ścieżki ekspresji. Jego artystyczne inspiracje często czerpały z otaczającego go świata, oddając istotę ludzkich emocji i przeżyć. Poprzez swoje dzieła starał się przekazać swoją charakterystyczną perspektywę, zachęcając widzów do wyruszenia w podróż pełną introspekcji i kontemplacji. Jego nieustające pogoń za nowatorskimi formami ekspresji i inspiracji odzwierciedlała jego zaangażowanie w rozwój artystyczny i poszerzanie umiejętności.
W nieustannie zmieniającym się świecie Michał Ostrogórski pozostaje oddanym odkrywcą artystycznych horyzontów. Jego trwające całe życie zaangażowanie w sztukę charakteryzuje się niekończącym się dążeniem do wyrażania siebie i twórczą ewolucją. Poprzez swoje płótna zaprasza nas do przyłączenia się do niego w tej artystycznej podróży odkrywczej, gdzie każde pociągnięcie pędzla jest świadectwem siły ludzkiej wyobraźni i nieograniczonego potencjału twórczego ducha.

Markowska Dorota

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom – w pracowni grafiki prof. Jerzego Krechowicza, aneks z malarstwa – w pracowni prof. Kiejstuta Bereźnickiego.
Zajmuje się malarstwem oraz działalnością pedagogiczną. Na co dzień pracuje w  jednej z gdyńskich szkół, wcześniej prowadziła zajęcia z rysunku i malarstwa w Pałacu Młodzieży w Gdańsku oraz warsztaty arteterapii w Stowarzyszeniu „Pomocna Dłoń Wrzeszcza”. W swoich działaniach łączy elementy pedagogiki i sztuki ukazując jej pozytywny i terapeutyczny wpływ. Brała udział w szkoleniu z animacji malarskiej w ramach projektu filmowego „Twój Vincent”.
Zarówno w malarstwie abstrakcyjnym, intuicyjnym czy przedstawiającym stosuje zróżnicowaną technikę oraz kolorystykę. Uwagę zwracają też jej kubistyczne, odrealnione miasteczka – „obrazki” jak ze snu, a zarazem gdzieś z niedalekiej prowincji. Jej malarstwo zdobi m.in. wnętrza trójmiejskich firm oraz instytucji.
Nie przywiązuje się do jednego tematu, choć z upodobaniem maluje pejzaże morskie. Morze wieloznaczne, ekspresyjne – symbolizujące duchowość, przemijanie, stałość i zmienność, tajemnicę i potęgę, samotność i siłę… Taki charakter miały wystawy w Teatrze Boto, w Nowej Zatoce w Sopocie w latach 2019/2020. Artystka interpretuje temat na swój indywidualny sposób, jako pretekst do wyrażenia uczuć, ukazania tego co niewidzialne.
Bohaterkami nowego cyklu obrazów Doroty Markowskiej, które prezentowane były w Sztuce Wyboru w 2023 r. w Gdańsku, są kobiety oraz ich kontakt z naturą. Kobieta, będąca również źródłem życia i piękna, jest szczególnie uważną i wrażliwą obserwatorką natury. Czerpie z niej siłę i równowagę; radość i ukojenie. Zieleń, która się z nią kojarzy, jest dla niej symbolem nadziei. Ta więź z naturą jest delikatna, ale i nierozerwalna – jak słońce i woda, morze i ląd. Na obrazach artystki odzwierciedlają ją różnorodne kompozycje i adekwatna do nastroju kolorystyka, z dominującym tu błękitem. Widzimy ulotne, niemal intymne chwile, zmysłowe poddanie się działaniu przyrody, a także – w żywej relacji z nią – ruch i dynamikę.
Ostatni cykl obrazów jest subtelnym, dającym wytchnienie wyobrażeniem kobiety roztopionej w naturze.

Łuszczyńska Martyna

Artystka bierze udział w wystawie rysunku  „Czułość”  w galerii Triada w dniach 26.09 – 09.10.2025 r.

Galeria Triada reprezentowała artystkę na Warszawskich Targach Sztuki w dniach 23-24 listopada 2024.

Artystka zajmującą się malarstwem olejnym, a także drukiem na tkaninie, papierem ręcznie czerpanym oraz działalnością w zakresie arteterapii. W 2022 roku ukończyła studia magisterskie na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego na kierunku Tkanina i Stylizacja Wnętrz. W roku 2019 studiowała w Escuela de Arte y Superior de Diseno de Burgos w Hiszpanii. Martyna Łuszczyńska tworzy w technice malarstwa olejnego w szeroko pojętym nurcie abstrakcji. Inspiruje ją proces i droga uzewnętrzniania wewnętrznych głosów własnej ekspresji. Najważniejsze wystawy: Indywidualna wystawa “Wibracje światła”, Rynek Sztuki – Galeria i Dom Aukcyjny, Łódź, 2023; Indywidualna wystawa “SynestezJa – słyszenie kolorów, widzenie dźwięków”, Stara Drukarnia, Łódź, 2023; Indywidualna wystawa pracy dyplomowej, “Zapraszam do środka”, Ogrody Geyera, Łódź, 2022; Wystawa indywidualna “Inner Voice. Pod skórą” w Galerii Bałuckiej, 2022; Indywidualna wystawa “Twoje Moje” w Domu Kultury w Łęczycy 2021.

Galeria Triada

Galeria Triada