Wołek Jan

Jan Wołek, człowiek instytucja. Zawodowy artysta estradowy, kompozytor, twórca programów telewizyjnych i malarz. Laureat wielu festiwali muzycznych, autor kilkunastu książek i ponad 800 tekstów piosenek.
Malarstwo uprawia od 25 lat, prezentuje na ponad 40 wystaw indywidualnych i zbiorowych, uczestniczy w wielu plenerów malarskich.
W dziedzinie twórczości plastycznej Jan Wołek debiutował w połowie lat 80-tych ubiegłego wieku, jako autor rysunków satyrycznych i ilustracji książkowych. Równocześnie profesjonalnie zajął się także malarstwem uzyskując uprawnienia zawodowca. Uczestniczył w kilkunastu plenerach krajowych i zagranicznych oraz wielu wystawach zbiorowych. Swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych w kraju i zagranicą, m.in. w RFN, ZSRR, Francji, Japonii, Kanadzie i USA.

W październiku 2012 w galerii Triada miała miejsce indywidualna wystawa malarstwa tego artysty, pierwszy raz w Gdańsku.

Oto foto relacja z wernisażu w galerii 4.10.2012.

Jan Wołek urodzony w 1954 roku. Zawodowy artysta estradowy, autor, reżyser widowisk muzycznych, kompozytor, twórca programów telewizyjnych, malarz.
Laureat nagród kilkunastu festiwali, twórca ok. 3000 piosenek, autor kilku książek. Nagrodzony nagrodą im. Wyspiańskiego i nagrodą im. Bardiniego. Stypendysta MKiS i Japan Foundation. Za osiągnięcia w dziedzinie sztuki odznaczony Krzyżem Polonia Restituta, medalem Gloria Artis i medalem Stowarzyszenia ZAIKS. Członek Rady Programowej TVP.
Od trzydziestu lat aktywnie uprawia malarstwo. Uczestniczy w plenerach i wystawach zbiorowych. Ma za sobą szereg wystaw indywidualnych, między innymi kilkanaście w Warszawie, po kilka w
Poznaniu, Kazimierzu, Sopocie, ale i za granicą: 7 wystaw w Kanadzie, także na Litwie, Ukrainie, w Japonii, Niemczech oraz USA. Mieszka w Warszawie i w Kazimierzu nad Wisłą, gdzie posiada autorską galerię.

Puszcza Borecka
Sprzedany
Bory Tucholskie
Sprzedany
Sprzedany
Młyn pod Działoszynem
Sprzedany
Liwiec
Sprzedany
Sprzedany
Sprzedany
Sprzedany
Sprzedany
Sprzedany
Sprzedany
Sprzedany
Sprzedany
Sprzedany
Sprzedany
Sprzedany
Sprzedany
Sprzedany
Wróć do listy artystów << >>
Galeria Triada

Galeria Triada