Pudlis Bogucka Ewa

Ewa Bogucka Pudlis urodziła się w 1960 r. w Pułtusku. Ukończyła Liceum Plastyczne w Gdyni Orłowie. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni Kazimierza Śramkiewicza w marcu 1986r.

Po studiach uprawia głównie malarstwo olejne i ilustrację, które prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Współpracuje z wydawnictwami gdańskimi i warszawskimi, dla których zilustrowała wiele pozycji reprezentujących najróżniejsze gatunki literackie. Od bajek i literatury młodzieżowej przez romanse aż do klasyki: Czerwonego Kapturka, Białego Kła, Trzech Muszkieterów, Angielską Niewolnicą, Faraona i kilkadziesiąt innych tytułów.

Prace artystki znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i zagranicą, m.in. w Austrii, Czechach, Niemczech, Szwecji, Holandii,na Białorusi, Turcji, Ghanie.

Jej malarstwo jest zderzeniem zwyczajnych sytuacji z pierwiastkiem niesamowitości, który nadaje im nowy kontekst. Posługuje się w tym celu paradoksem ubranym w materię malarską, charakterystyczną tylko dla autorki. Rozproszona plama barwna miesza się tu z wrażliwością i dbałością o detal. Malarstwo Ewy Boguckiej Pudlis jest opowiadaniem niejednoznacznych historii.


Czy tańczy Pani cha-che? (Koty)
60x80cm olej płótno
Czy tańczy Pani cha-che? (Koty)
Sprzedany
Wróć do listy artystów << >>