Antoszczyk Janusz

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Od 1992 roku nauczyciel akademicki w macierzystej Uczelni. W latach 2007-2012 sprawował funkcję kierownika Katedry Komunikacji Wizualnej na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz. W 2013 roku uzyskał tytuł profesora zwyczajnego. Od roku 2016 kierownik Pracowni Malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych w ASP w Łodzi. Autor 30 wystaw indywidualnych malarstwa, a także udział w około 70 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Wielokrotnie nagradzany.
Uprawia malarstwo.
Prace w zbiorach: Museu D’Art Girona w Hiszpanii, Fundacja Polska-Japonia im. Miyauchi, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi oraz kolekcje prywatne w Polsce i za granicą.

Janusz Antoszczyk to postać nietuzinkowa. Jak przystało na profesora tworzy i naucza jak tworzyć. Wyznacza kierunki. Jego obrazy uderzają ekspresją wyrazu, symboliką oraz niezwykłą kolorystyką. W wielu z nich widać wysublimowaną karykaturę co odbierane być może jako artystyczna krytyka lub pastisz.(Bogusław Żurek)


Koncert
114x130cm olej/płótno
Kompozycja nieba
Zapytaj / zamów
Konstelacja
Zapytaj / zamów
Tytuł dowolny
Zapytaj / zamów
Tytuł dowolny 2021
Zapytaj / zamów
Tytuł dowolny 2022
Zapytaj / zamów
Tytuł dowolny 2022 B
Zapytaj / zamów
Wróć do listy artystów << >>
Galeria Triada

Galeria Triada