13.09.2023

Wystawa Małgorzaty Sęk w galerii Triada

W dniach 15 – 29 września 2023 roku w galerii Triada odbędzie się pierwsza w Gdańsku wystawa łódzkiej malarki Małgorzaty Sęk.
Po tytułem “Sny kolorowe – kobiety w wielu odsłonach”.
Wernisaż planowany jest na piątek 15.09 o godz. 19.00

Wystawa Małgorzaty Sęk jest o poszukiwaniu koloru i nowych, pięknych światów w labiryncie wewnętrznych kobiecych emocji, o próbie stworzenia lepszego miejsca w które można się bez pamięci, zanurzyć jak w kolorowe sny. Przedstawione na obrazach kobiece twarze nie są portretami, a całym kosmosem uczuć, wspomnień czy wizji, jakie artystka pragnie wzbudzić u odbiorcy. Te obrazy wibrują, wprowadzając życie i dobrą energię do każdego wnętrza. Malarka przedkłada niedoskonałość pojedynczej, żywej plamy nad szlifowanie akademickiej doskonałości. To daje niejednoznaczność, pewną ulotność, ale i niesamowitą siłę wyrazu. Jak mówi artystka malarstwo jest dla niej fascynującą , ale i bardzo wymagającą przygodą.

Podczas wernisażu zagra nam i zaśpiewa Maja Czerwińska.
Maja jest absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia i uczennicą Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie fortepianu. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych. Brała udział w programie telewizyjnym The Voice Kids, w którym znalazła się w drużynie Dawida. Otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Gdańska w kategorii wybitnych talentów. Tworzy swoje piosenki i utwory na fortepian.

Maja Czerwińska
Wróć do listy aktualności << >>
Galeria Triada

Galeria Triada