Wołek Jan

Jan Wołek, człowiek instytucja. Zawodowy artysta estradowy, kompozytor, twórca programów telewizyjnych i malarz. Laureat wielu festiwali muzycznych, autor kilkunastu książek i ponad 800 tekstów piosenek.
Malarstwo uprawia od 25 lat, prezentuje na ponad 40 wystaw indywidualnych i zbiorowych, uczestniczy w wielu plenerów malarskich.
W dziedzinie twórczości plastycznej Jan Wołek debiutował w połowie lat 80-tych ubiegłego wieku, jako autor rysunków satyrycznych i ilustracji książkowych. Równocześnie profesjonalnie zajął się także malarstwem uzyskując uprawnienia zawodowca. Uczestniczył w kilkunastu plenerach krajowych i zagranicznych oraz wielu wystawach zbiorowych. Swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych w kraju i zagranicą, m.in. w RFN, ZSRR, Francji, Japonii, Kanadzie i USA.

W październiku 2012 w galerii Triada miała miejsce indywidualna wystawa malarstwa tego artysty, pierwszy raz w Gdańsku.

Oto foto relacja z wernisażu w galerii 4.10.2012.

Jan Wołek urodzony w 1954 roku. Zawodowy artysta estradowy, autor, reżyser widowisk muzycznych, kompozytor, twórca programów telewizyjnych, malarz.
Laureat nagród kilkunastu festiwali, twórca ok. 3000 piosenek, autor kilku książek. Nagrodzony nagrodą im. Wyspiańskiego i nagrodą im. Bardiniego. Stypendysta MKiS i Japan Foundation. Za osiągnięcia w dziedzinie sztuki odznaczony Krzyżem Polonia Restituta, medalem Gloria Artis i medalem Stowarzyszenia ZAIKS. Członek Rady Programowej TVP.
Od trzydziestu lat aktywnie uprawia malarstwo. Uczestniczy w plenerach i wystawach zbiorowych. Ma za sobą szereg wystaw indywidualnych, między innymi kilkanaście w Warszawie, po kilka w
Poznaniu, Kazimierzu, Sopocie, ale i za granicą: 7 wystaw w Kanadzie, także na Litwie, Ukrainie, w Japonii, Niemczech oraz USA. Mieszka w Warszawie i w Kazimierzu nad Wisłą, gdzie posiada autorską galerię.

Puszcza Borecka
Zapytaj / zamów
Młyn pod Działoszynem
Zapytaj / zamów
Bory Tucholskie
sprzedany
sprzedany
sprzedany
sprzedany
sprzedany
sprzedany
sprzedany
sprzedany
sprzedany
sprzedany
sprzedany
sprzedany
sprzedany
sprzedany
sprzedany
Wróć do listy artystów << >>
Galeria Triada

Galeria Triada