Kałdowska Katarzyna

Malarka i kurator wystaw. Do 2014 roku tworzyła i wystawiała przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, gdzie spędziła większość swojego dorosłego życia. Jest z wykształcenia prawnikiem, jednak jej pierwotne zamiłowanie do sztuki, ponownie wskrzeszone przez męża Mariusza, zaowocowało niepochamowaną chęcią tworzenia. Artystycznie dokształcała się w renomowanym londyńskim Central St. Martin’s na wydziałach kuratora wystaw, ceramiki i technik graficznych.

Brała udział już w ponad 50 wystawach, między innymi w słynnej galerii The Mall w Londynie. Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii była aktywnym członkiem kilku organizacji artystycznych, w tym APA (Zrzeszeniu Polskich Artystów Plastyków w Wielkiej Brytanii), gdzie zasłynęła jako kurator merytoryczny i mentor wystawy ‘Legacy’, która była hołdem dla polskich malarzy z początków XX wieku oddanym przez artystów z początków XXI wieku. Częścią tej wystawy był ogromny fryz „Stworzenie świata za Witkacym” namalowany przez 9 artystów zmotywowanych przez Katarzynę Kałdowski. Fryz ten znajduje się aktualnie w zbiorach sztuki emigracyjnej na Uniwersytecie w Toruniu.

W swoich obrazach artystka eksperymentuje pomiędzy różnymi technikami. Od malunków zainspirowanych Turnerem, czy szybkich zoologicznych akwareli – do abstraktu i avant-garde. Od sztuki tradycyjnej do konceptualnej i z powrotem, malarka używa różnorodnych styli, odpowiednich do zamierzonego klimatu lub przesłanki obrazu.

Wystawa w galerii Triada 16 – 29 września 2016.

To pierwsza wspólna wystawa w Polsce małżeństwa Mariusza i Katarzyny Kaldowskich, którzy po wielu latach pobytu i twórczości w Wielkiej Brytanii powrócili do rodzimych stron. W obrazach wystawianych w Galerii Triada będzie można odnaleźć inspiracje Monetem i Turnerem. Artyści przedstawiają siłę natury w wielu odsłonach, od abstrakcyjnych klimatów, czy morskich pejzaży po bliskie ujęcia polskiej przyrody.

 

Kolory natury
Zapytaj / zamów
Odgłos fal
Zapytaj / zamów
Abstrakt Morski
Zapytaj / zamów
Kolorowe sny
Zapytaj / zamów
Niebieska opowieść
Zapytaj / zamów
Osty i chwasty
Zapytaj / zamów
Panno młoda panno
Zapytaj / zamów
Żagle w wielkim mieście
sprzedany
Wschodząca obietnica
sprzedany
"Opowieść"
sprzedany
Moczary
sprzedany
Ognisko
sprzedany
Słońce
sprzedany
Wolność
sprzedany
Rajski ogród
sprzedany
Żurawie gdańskie
sprzedany
Infinity
sprzedany
Wróć do listy artystów << >>