Gewartowska Agnieszka

 W dniach 5-12  listopada 2018 roku artystka będzie brała udział w zbiorowej wystawie w galerii Triada “100-lecie Polski w sztuce”.

W 2001 r. Agnieszka Gewartowska uzyskała dyplom z grafiki w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych (uczyła się w pracowniach: prof. Marii Targońskiej, prof. Zbigniewa Gorlaka i prof. Jerzego Krechowicza) i od tego czasu brała udział w kilkunastu wystawach. Ważną autorską ekspozycję miała w oliwskim Pałacu Opatów oraz w gdańskim klubie Żak. Prezentowała tam grafiki z cyklu “Lapidarium” i dwa obrazy z  serii zatytułowanej “Nilunga” (to pochodzące z języka tamilskiego słowo znaczy “zatrzymaj się”). Powstały one pod wpływem podróży do Indii, gdzie istnieje kontrast między dwiema filozofiami: “mieć” – poprzez które określa się człowiek Zachodu, i “być” – wciąż najistotniejsze dla ludzi Orientu.
“Dlatego znów z bałaganu zabawek współczesności (telefonów, samochodów, elektronicznych gadżetów, które chwilę po tym, jak stały się modne, trafiają na śmietnik) wyłania się bryłowate ciało świętej krowy – symbol triumfu sacrum nad biedną, głodną codziennością.”

Agnieszka Gewartowska miała w gdańskiej Triadzie wystawę malarstwa w roku 2011. Obecnie jest w trakcie przygotowywania doktoratu na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie pracuje. Jest wykładowczynią na tej uczelni i prowadzi na Wydziale Grafiki samodzielnie Pracownię Plakatu dla studentów I stopnia oraz jest asystentką w V Pracowni Malarskiej u prof. Mieto Olszewskiego na Wydziale Malarstwa.

Coś o zabawkach od tyłu
Zapytaj / zamów
4 z krainy Oz
Zapytaj / zamów
Złomowisko
Zapytaj / zamów
Dwa dziecięce rowerki
Zapytaj / zamów
Ogród rozkoszy
Zapytaj / zamów
Bez tytułu
Zapytaj / zamów
Wróć do listy artystów << >>