Blajwiny rzeźby Iwina i Sveerga

Tworzywo wykorzystane w procesie konstrukcji BLAJWINÓW jest immanentnie obarczone skutkami dualnego postrzegania rzeczywistości, pierwiastkiem zła materialnego, czyli w skrócie ZŁO-M (zło materialne). BLAJWIN za cel postawił sobie wydobycie i przekształcenie potencjału zawartego w smutnym świecie przedmiotów niepotrzebnych porzuconych i skazanych na bycie poza nawiasem zdarzeń.

BLAJWIN nie stara się odtworzyć powierzchownej i lekkiej gładkości świata kolorowych opakowań i wyrafinowanych kształtów nowoczesnej pustki – wręcz odwrotnie – BLAJWIN to idea zewnętrznie chropowata, nieprzystępna ad hoc, będąca jednako wyrazem niezniszczalnego i próbą powrotu do klasycznej prostoty, harmonii i odwołująca się do dziecięcej wrażliwości i nieskażonego niczym zwyczajnego poczucia humoru. Tym samym BLAJWIN stoi w opozycji do świata zaprojektowanej awaryjności i celowej nieprzydatności , tzw. “planned obsolescence” gdzie celowym jest tworzenie pięknych produktów w taki sposób, aby po krótkim czasie użytkowania nadawały się do wymiany na nowszy model…

BLAJWIN to czysta, niezniszczalna idea – reprezentowana przez materialny strzęp świata uratowanego od zagłady – zawsze aktualna, prawie konieczna, z gwarancją braku opcji update’u.

Twórcami tych rzeźb jest dwójka artystów Krzysztof Iwin oraz Mieervug Sveerg.


Traktorzysta Piotrek
Traktorzysta Piotrek
Zapytaj / zamów
Traktorzysta Piotrek
Zapytaj / zamów
Wróć do listy artystów << >>