Bieniek Małgorzata ( Maggie Piu )

We wrześniu 2019 roku zapraszamy do galerii Triada na wystawę twórczości tej artystki. Wernisaż 27 września 2019.

Maggie Piu (Małgorzata Bieniek-Strączek) jest absolwentką wydz. Architektury Politechniki Krakowskiej. Tworzy i prowadzi pracownię projektowania wnętrz w Krakowie.
Pisze trzy blogi : o modzie, o sztuce i o architekturze.
Ma w dorobku ponad 20 indywidualnych wystaw (w Warszawie, Krakowie, Londynie i innych miastach). Publikowała swoje rysunki w “Fantastyce”, “Odrze”, “Góry i alpinizm”, była ilustratorką w magazynie “Gentelman”. Jej rysunki ozdobiły książkę J.T. Gierlińskiego “Pustka intymnych ucieczek”. W 2003 roku była jedną z dwunastu kobiet wybranych z całej Polski w akcji “Twojego Stylu” – „Ja Kobieta- najbardziej kobiece Polki” zakwalifikowana tam jako Dama XXI wieku, pisano o niej jako o “…emisariuszce piękna i kultury…”
Ś.p. Profesor Wiktor Zin, znany polski rysownik i znawca sztuki, po jednej z jej wystaw napisał : “…jestem zachwycony zaprezentowanymi na wystawie rysunkami pani Małgorzaty Bieniek, olbrzymi talent, elegancja przedstawionych form, precyzja i świadomość celu…”
Maggie interesuje się również modą i tworzy autorską biżuterię. W 2009 roku zdobyła pierwsze miejsce na Warsaw Fashion Week, była też wraz ze swoimi obrazami gościem programu TVP1 “Kawa czy herbata?”. W 2011 roku  wystawiała swoje prace na pierwszej edycji Street of Design w Warszawie.
Maluje od lat choć z przerwami. Jej grafika i malarstwo mieszczące się w secesyjnej estetyce sprzeczności jest połączeniem wizji kobiety ‘art nouveau’ ze współcześnie surrealistyczną wizją kobiecego ciała. Charakteryzuje się bogatą ornamentyką i precyzją detalu. Maggie maluje tradycyjnie na płótnie i papierze, akrylem i tuszem, ale również współcześnie przetwarza swoje rysunki na komputerowych programach graficznych robiąc ciekawe collage.
( cyt. za Artpub galeria).

W galerii Triada prezentujemy nowe obrazy Maggie Piu, a już we wrześniu zapraszamy na jej wystawę.

 

Bieniek Małgorzata (Maggie Piu)
W kurpiowskich rajstopach
dyptyk część II / 100x70cm akryl / płótno
Blue tatoo
Zapytaj / zamów
Madame Butterfly
Zapytaj / zamów
medusa srebrna
Zapytaj / zamów
W kurpiowskich rajstopach
sprzedany
Wąż kurpiowski
sprzedany
Kaszubska śmierć
sprzedany
Wróć do listy artystów << >>